pila 1 300x200 - Zasady działania pił brzeszczotowych

Mimo upływu czasu piły nadal wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia. Obecnie uznawane są za obowiązkowe wyposażenie warsztatu zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Piła brzeszczotowa idealnie sprawdzi się do wykonywania różnego rodzaju prac na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń. Bardzo popularnym rozwiązaniem są modele działające na akumulator, które możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Czym jest właściwie piła brzeszczotowa?

Wbrew pozorom piła brzeszczotowa daje użytkownikowi wiele możliwości, ponieważ posiada ona możliwość wymiany brzeszczotów, które wykorzystywane są do konkretnego rodzaju materiału. Te z kolei mogą posiadać długość od 15 do 45 centymetrów.

Brzeszczot do metalu wykonany jest ze stali bimetalowej, która świetnie sprawdzi się do cięcia blach oraz elementów wykonanych z metalu o grubości nawet 8 mm. Piła brzeszczotowa posiada również specjalne części służące do cięcia tworzyw sztucznych oraz drewna. Modele przeznaczone do materiałów termoizolacyjnych charakteryzują się dużą szerokością oraz grubością. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów brzeszczotów, które znajdą zastosowanie w różnych rodzajach prac.

Zastosowanie piły brzeszczotowej

Piła brzeszczotowa sprawdzi się idealnie do wykonywania prostych, poprzecznych cięć. To narzędzie z pewnością poradzi sobie z takimi materiałami jak m.in. drewno, metal, materiały termoizolacyjne, sztuczne tworzywa oraz cegły czy też beton. Oczywiście niezbędny jest dobór odpowiednich brzeszczotów do poszczególnych typów materiału.

Na rynku dostępne są modele działające na akumulator, a więc będziemy mogli zabrać je ze sobą praktycznie w każdej miejsce, gdzie będziemy musieli wykonać np. cięcie gałęzi, gipsu, drewna. Ich wydajny silnik pozwala na pracę pod dużym obciążeniem, z kolei lekka konstrukcja zapewnia komfort w trakcie użytkowania.

 

...