sciagacze zintegrowane rob7 - Ściągacze hydrauliczne – charakterystykaŚciągacze hydrauliczne wykorzystywane są do wielu zadań. Sprawdzają się na przykład w przypadku demontaży części osadzonych na wałach, ale także do transportu krótkodystansowego. Stosowane są także w codziennej pracy zakładów mechaniki samochodowej, walcowniach, kopalniach, stoczniach i w wielu innych miejscach. Jak wskazuje ich nazwa ściągacze hydrauliczne służą do usuwania łożysk z wału przez ściągnięcie ich z wykorzystaniem dużej siły. Ściągacze posiadają dwa lub większą liczbę ramion, które zaciskają się na tylnej części łożyska, oraz trzpień – opiera się ona zwieńczeniu wału.

Gdzie stosuje się ściągacze hydrauliczne

Ściągacze hydrauliczne, jak zostało wspomniane powyżej wykorzystywane są w wielu branżach. Szczególnie często stosują je pracownicy zakładów serwisujących silniki elektryczne, monterów pomp. To niezbędny element warsztatów naprawczych pojazdów dwu- i czterokołowych. Warto podkreślić, że wykorzystuje się je również przy załadunku dla transportu morskiego, a także w branży budowlanej jako urządzenie przeładunkowe. Ściągacze znajdują również zastosowanie w rolnictwie, czy lotnictwie.

Jak działają ściągacze hydrauliczne

W momencie, kiedy uruchamia się dźwignia ściągacza, wywierane jest duże ciśnienie na głowicę hydrauliczną. W rezultacie tego, pod wpływem zwiększenia ciśnienia płyny, dochodzi do zwarcia szypie na danym przedmiocie, który następnie zostaje uniesiony. Średnica wału ściągacza przekłada się na jego możliwości udźwigu. Ściągacze hydrauliczne mają wiele zalet przy czym jedną z największych jest zdolność wytwarzania bardzo dużej siły. Ponadto obsługa za pomocą dźwigni pozwala dokładnie kontrolować obciążenia i pozycje szczypiec, a dodatkowo zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy. Inną zaletą jest stosunek mocy do ciężaru oraz znacznie lepszy niż w urządzeniach mechanicznych sposób wydatkowania energii. Szukając ściągaczy hydraulicznych dopasowanych do naszych potrzeb warto skorzystać z oferty Biura Techniczno-Handlowego Mechanizacja. Znajdziemy tam ściągacze hydrauliczne o różnej wielkości i sile.

...