odrdzewiacz - Odrdzewiacze z napędem pneumatycznym. Charakterystyka

Odrdzewiaczy używa się do usuwania rdzy, farb, spoin, brudu i innych niechcianych zanieczyszczeń z powierzchni metalowych. Urządzenia te zapewniają dostęp nawet do trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny, czy pęknięcia. Odrdzewiacze znajdują zastosowanie w warsztatach samochodowych i na placach budów, ale też w rafineriach, stoczniach, odlewniach i wielu innych gałęziach przemysłu. Przy pomocy odrdzewiacza można oczyścić obrabiany obszar w kilka sekund, nawet na elementach zniekształconych.

Młotki igłowe pneumatyczne a elektryczne

Specjaliści szukający nowego młotka igłowego (odrdzewiacza) do swojej firmy, mają do wyboru urządzenia elektryczne lub pneumatyczne. Te ostatnie cieszą się największą popularnością. Odrdzewiacz elektryczny umożliwia wykonanie prac w terenie, jednak nie można pracować z nim w sposób ciągły, ponieważ urządzenie mogłoby się przegrzać. Przy intensywnej pracy szybko wyczerpuje się w nim bateria. Dlatego właśnie profesjonalne warsztaty chętniej kupują odrdzewiacze pneumatyczne. Urządzenia te wykorzystują sprężone powietrze, by wymusić poruszanie się tłoka do przodu i wstecz. To powoduje uderzanie igieł w obrabianą powierzchnię. Młotki igłowe z napędem pneumatycznym mogą pracować w zasadzie nieustannie, są więc niezastąpione wszędzie tam, gdzie obrabiana jest duża ilość elementów metalowych. Napęd pneumatyczny ma jeszcze jedną zaletę: nie ma problemów związanych z ograniczeniami momentu obrotowego. Część osób za wadę narzędzia pneumatycznego może uważać konieczność posiadania dobrej sprężarki. W rzeczywistości jednak jest ona sercem każdego warsztatu, które obsługuje wcześniej już zakupione narzędzia. Wybierając odrdzewiacz pneumatyczny do swojej firmy, warto postawić na jakość urządzenia. Z pewnością posłuży nam ono wtedy przez długie lata.

Co wybrać?

Aby zakup odrdzewiacza opłacił się, należy wybrać model trwały, który nie generuje wysokich kosztów utrzymania. Zachęcamy do odwiedzenia naszego e-sklepu i zapoznanie się z młotkami amerykańskiej firmy ATP Hy-Tech Engineered Solutions. Oferowany przez nas model ATP A-1ALTNS waży zaledwie 3 kg i pracuje z prędkością 4600 uderzeń na minutę. Młotek ten wyposażony jest w 19 igieł o  średnicy 3 mm i skoku 28,8 mm. Jest bardzo poręczny w pracy: jego długość wynosi niecałe 50 cm. W razie dalszych pytań prosimy o kontakt!

...