Bardzo często w różnego rodzaju warsztatach oraz zakładach przemysłowych można spotkać ściągacze hydrauliczne. Są to nowoczesne urządzenia charakteryzujące się wysoką funkcjonalnością i bardzo szerokim zastosowaniem. Ich znakomita jakość wykonania powoduje, że mogą być użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Dodatkowo prosta i intuicyjna obsługa sprawia, że żadna z osób nie będzie miała problemu z właściwym użytkowaniem osprzętu.

Ściągacze hydrauliczne – czym właściwie są?

Ściągacze hydrauliczne to urządzenia, które służą do demontażu łożysk, kół zębatych, kół pasowych, piast oraz bębnów. Zastosowanie siłownika hydrauliczne powoduje, że przeprowadzane czynności nie wymagają żadnego wysiłku ze strony operatora, co zapewnia wygodę oraz bezpieczeństwo prowadzonych prac. Charakterystyka pracy osprzętu powoduje, że znajduje on swoje zastosowanie przede wszystkim w warsztatach samochodowych. Akcesorium w znakomity sposób ułatwia i usprawnia przeprowadzanie czynności demontażowych i montażowych komponentów umieszczonych na wałach.

Ściągacze hydrauliczne to niewielkie urządzenia składające się z ramion, tłoka, cylindra oraz oleju, który w tym przypadku pełni rolę cieczy roboczej. Mimo, iż cały układ jest bardzo prosty, posiada on zdolność do generowania ogromnej siły. W wyniku pompowania ciśnienie wywierane na płyn zwiększa się, co ostatecznie doprowadza do zaciśnięcia się ramion na demontowanej części.

W jaki sposób wybrać najodpowiedniejszy ściągacz hydrauliczny?

Wybierając ściągacz hydrauliczny nie należy kierować się wyłącznie ceną. Bardzo często się bowiem zdarza, że te najtańsze urządzenia są wadliwe i nie spełniają oczekiwań użytkownika. Szczególną uwagę należy zatem zwrócić na siłę urządzenia oraz na rozstaw ramion. Im zakres rozstawu ramion będzie większym, tym większą funkcjonalnością będzie odznaczało się konkretne urządzenie. Warto również zwrócić uwagę na to, by urządzenie było wykonane z najwyższej jakości, wytrzymałych materiałów.

...