Do czego służą ściągacze hydrauliczne?

Bardzo często w różnego rodzaju warsztatach oraz zakładach przemysłowych można spotkać ściągacze hydrauliczne. Są to nowoczesne urządzenia charakteryzujące się wysoką funkcjonalnością i bardzo szerokim zastosowaniem. (więcej…)

Pompy hydrauliczne: rodzaje pomp i ich zastosowanie

Pompy hydrauliczne są wykorzystywane w bardzo wielu maszynach oraz urządzeniach. Ich wysoka funkcjonalność i znakomita jakość wykonania powodują, że znajdują swoje zastosowanie w różnych branżach oraz obszarach. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje pomp hydraulicznych. W zależności od tego, z jakim typem urządzenia mamy do czynienia, akcesoria te są przeznaczone do różnych realizacji.
(więcej…)

Działanie i zastosowanie hydraulicznych przecinaków

Nie jest żadną tajemnicą, że aby prowadzone w zakładzie przemysłowym prace mogły być realizowane w możliwie najbardziej bezpieczny oraz wydajny sposób, konieczne jest zastosowanie nowoczesnych urządzeń i sprzętów. Ich przykładem są chociażby hydrauliczne przecinaki do nakrętek. To bardzo wytrzymałe narzędzia, które dzięki wykorzystaniu mechanizmu hydraulicznego poradzą sobie nawet z tymi najtrudniejszymi realizacjami.
(więcej…)

Siłowniki hydrauliczne i ich rodzaje

cylinder 300x200 - Siłowniki hydrauliczne i ich rodzaje

Aby wszelkiego rodzaju narzędzia i maszyny mogły pracować w możliwie najbardziej wydajny oraz prawidłowy sposób, konieczne jest zastosowanie najwyższej jakości podzespołów do nich. Wspomnieć w tym miejscu należy przede wszystkim o siłownikach hydraulicznych, których użycie znacząco zwiększa funkcjonalność i możliwości całego urządzenia. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli siłowników hydraulicznych, dlatego należy dokładnie zapoznać się z ich rodzajami oraz szczegółowymi parametrami technicznymi. Dzięki temu będą mogły być eksploatowane przez długi czas bez potrzeby przeprowadzania poważniejszych prac serwisowych.

(więcej…)

Jakie są rodzaje cylindrów hydraulicznych?

Cylindry Hydrauliczne serii NDAC 300x296 - Jakie są rodzaje cylindrów hydraulicznych?

Cylindry hydrauliczne stanowią nieodzowne oprzyrządowanie bardzo wielu maszyn oraz urządzeń. Zalicza się je do elementów wyjściowych układu hydraulicznego, ponieważ odpowiadają za wykonanie rzeczywistej pracy. Akcesoria tego typu wykorzystuje się w silnikach, pompach, a także w sprężarkach tłokowych. Każda maszyna posiada swoje indywidualne parametry i to właśnie one określają, jaki rodzaj cylindra hydraulicznego może zostać wykorzystany w konkretnym przypadku.

(więcej…)

Napędy hydrauliczne i pneumatyczne. Porównanie

narzedzia pneumatyczne 300x200 - Napędy hydrauliczne i pneumatyczne. Porównanie

Napęd hydrauliczny to urządzenie, które wykorzystujące ciecz do przekazywania energii mechanicznej z miejsca, w którym ją wytworzono, do miejsca, w którym jest ona wykorzystywana.  (więcej…)

Odrdzewiacze z napędem pneumatycznym. Charakterystyka

odrdzewiacz - Odrdzewiacze z napędem pneumatycznym. Charakterystyka

Odrdzewiaczy używa się do usuwania rdzy, farb, spoin, brudu i innych niechcianych zanieczyszczeń z powierzchni metalowych. Urządzenia te zapewniają dostęp nawet do trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny, czy pęknięcia. Odrdzewiacze znajdują zastosowanie w warsztatach samochodowych i na placach budów, ale też w rafineriach, stoczniach, odlewniach i wielu innych gałęziach przemysłu. Przy pomocy odrdzewiacza można oczyścić obrabiany obszar w kilka sekund, nawet na elementach zniekształconych. (więcej…)

Pompy hydrauliczne i ich rola w urządzeniach wysokociśnieniowych

pompa hydrauliczna - Pompy hydrauliczne i ich rola w urządzeniach wysokociśnieniowych

Pompa hydrauliczna odpowiedzialna jest za dostarczenie energii silnikowi hydraulicznemu. Silnik tego typu wykorzystuje wysokie ciśnienie cieczy do napędzania wału obrotowego albo tłoka. Gdyby nie tego typu konstrukcje, współczesny przemysł wyglądałby zupełnie inaczej. (więcej…)

Typy przecinaków hydraulicznych

HYDRAULICZNY PRZECINAK DO LIN 300x200 - Typy przecinaków hydraulicznych

Przecinaki hydrauliczne znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach, głównie w przemyśle petrochemicznym, stoczniowym, górniczym, kolejowym, budownictwie przemysłowym i innych. W naszej firmie oferujemy hydrauliczne przecinaki do lin, kabli i prętów, a także przecinaki rur, oraz przecinaki nakrętek. (więcej…)

Zasady działania pił brzeszczotowych

pila 1 300x200 - Zasady działania pił brzeszczotowych

Mimo upływu czasu piły nadal wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia. Obecnie uznawane są za obowiązkowe wyposażenie warsztatu zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Piła brzeszczotowa idealnie sprawdzi się do wykonywania różnego rodzaju prac na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń. Bardzo popularnym rozwiązaniem są modele działające na akumulator, które możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce. (więcej…)

Kryteria wyboru cylindrów hydraulicznych

cylinder 300x200 - Kryteria wyboru cylindrów hydraulicznych

Jak to jest możliwe, że malutkie przedmioty wykorzystywanie w przemyśle mogą przenosić ogromne obciążenia? Umożliwiają to cylindry hydrauliczne, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach m.in. w przemyśle, budownictwie oraz motoryzacji. Przyjrzyjmy się ich specyfikacji oraz kryteriom wyboru. Pomoże to dobrać produkt do konkretnych wymagań, które zostaną podstawione przed cylindrem.  (więcej…)

Hydrauliczne przecinaki nakrętek. Czym są i do czego służą?

 

hydr przecin do nakretek hync1 300x166 - Hydrauliczne przecinaki nakrętek. Czym są i do czego służą?

Tak prosta czynność, jak odkręcenie śruby może czasami okazać się nie lada wyzwaniem. W domowych warunkach można sobie radzić za pomocą odrdzewiaczy czy innych płynów, które mogą to ułatwić. Zajmie nam to jednak sporo czasu i nie zawsze efekt jest gwarantowany. Co, jednak kiedy mamy do rozebrania konstrukcję posiadającą tysiące takich śrub? Bez specjalistycznych narzędzi nie mamy szans i tutaj pojawia się właśnie miejsce na hydrauliczne przecinaki nakrętek. (więcej…)

Zakup narzędzi pneumatycznych i hydraulicznych. Czy marka ma znaczenie?

 

chicago 2 300x281 - Zakup narzędzi pneumatycznych i hydraulicznych. Czy marka ma znaczenie?

 

Aż trudno sobie wyobrazić, że kiedyś większość prac budowlanych, przemysłowych czy nawet górniczych wykonywanych było za pomocą siły ludzkich mięśni. To oczywiście już zamierzchła przeszłość, a my do dyspozycji mamy ogromny wybór różnego rodzaju maszyn i narzędzi. Dziś chcielibyśmy omówić dwie bardzo popularne wśród nich grupy: narzędzia z napędem pneumatycznym i narzędzia z napędem hydraulicznym. (więcej…)

Manometry: specyfika i zastosowanie

manometr 300x200 - Manometry: specyfika i zastosowanie

Manometr to urządzenie służące do pomiaru ciśnienia cieczy i gazów w różnych gałęziach przemysłu. Mierniki te spełniają istotną funkcję wśród przyrządów stosowanych w technice pomiarowej. Szerokie i różnorodne zastosowanie sprawia, że obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów manometrów, różniących się od siebie nie tylko budową, ale i przeznaczeniem, dokładnością pomiarów, rozpiętością mierzonych ciśnień itd.
(więcej…)

Narzędzia wykorzystywane w górnictwie

gornictwo 300x200 - Narzędzia wykorzystywane w górnictwie

W górnictwie wykorzystujemy narzędzia, których zadaniem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w pracy na głębokościach. W związku z tym są to urządzenia beziskrowe, odporne na korozję, zasilane agregatem lub ręcznie i zaprojektowane z myślą o pracy w strefach zagrożenia wybuchem. W górnictwie najczęściej wykorzystywane są urządzenia hydrauliczne i pneumatyczne. (więcej…)

Wybieramy dobrą wiertarkę

wiertarka 300x200 - Wybieramy dobrą wiertarkęW każdym domu swoje zastosowanie znajdzie na pewno podstawowy zestaw narzędzi, który znacznie ułatwi przeprowadzanie nieskomplikowanych napraw, montaż mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz. W codziennym użytkowaniu przydadzą się nam nie tylko młotek, śrubokręt czy klucze, ale bez wątpienia, również wiertarka lub wiertarko-wkrętarka. (więcej…)

Jak odkręcić oporną śrubę

pczecinak 300x150 - Jak odkręcić oporną śrubęWydaje się, że nie ma prostszej czynności niż odkręcanie śrub. Jednakże bywa różnie, może okazać się, że śruba została dokręcona ze zbyt dużą siłą lub w wyniku korozji doszło do zapieczenia gwintu. Nieprawidłowe próby odkręcenia jej mogą prowadzić do zniszczenia łba śruby lub nawet jego ukręcenia. Istnieje kilka domowych sposób na poradzenie sobie z taką sytuacją. (więcej…)

Gdzie wykorzystuje się klucze dynamometryczne

klucze dynamomet norbar 288x141 - Gdzie wykorzystuje się klucze dynamometryczneKlucze dynamoneteryczne pozwalają na dokręcanie śrub bądź nakrętek z określoną siłą, zwaną momentem. Działanie kluczy oparte jest na prawach fizyki związanej z własnością ciał sprężystych, które pod wpływem siły odkształcają się w przewidywalny, wprost proporcjonalny sposób. (więcej…)

Zalety narzędzi pneumatycznych

chicago 300x149 - Zalety narzędzi pneumatycznychWszelkie narzędzia pneumatyczne zasilane są przez silnik pneumatyczny, który przetwarza energię sprężonego powietrza lub innego gazu w ruch obrotowy lub postępowy. Silnik pneumatyczny i pomysł użycia powietrza jako nośnika energii nie są nowe. Rozwój ich nastąpił już w XIX wieku między innymi za sprawą prac konstrukcyjnych Ludwika Mękarskiego. (więcej…)

Rodzaje pił taśmowych

pila 300x200 - Rodzaje pił taśmowych

Piła taśmowa to jedno z najbardziej popularnych urządzeń, wykorzystywanych zarówno przez majsterkowiczów, jaki i profesjonalistów. To urządzenie praktyczne i proste w obsłudze, a dzięki szybkości posuw pozwala na elastyczną obróbkę drewna, metalu, a także tworzyw sztucznych. (więcej…)

Jak działa wzmacniacz momentu obrotowego

enterpac2 300x149 - Jak działa wzmacniacz momentu obrotowegoWzmacniacze momentu to wysokiej jakości, specjalistyczne urządzenia, które pozwalają uzyskać wysoki moment obrotowy.  Dzięki wzmacniaczowi możliwe jest zwielokrotnienie siły, jaka przenoszona jest na główkę śruby, co umożliwia poluzowanie zablokowanych, zapieczonych albo po prostu zardzewiałych połączeń gwintowych. (więcej…)

Ściągacze hydrauliczne – charakterystyka

sciagacze zintegrowane rob7 - Ściągacze hydrauliczne – charakterystykaŚciągacze hydrauliczne wykorzystywane są do wielu zadań. Sprawdzają się na przykład w przypadku demontaży części osadzonych na wałach, ale także do transportu krótkodystansowego. Stosowane są także w codziennej pracy zakładów mechaniki samochodowej, walcowniach, kopalniach, stoczniach i w wielu innych miejscach. Jak wskazuje ich nazwa ściągacze hydrauliczne służą do usuwania łożysk z wału przez ściągnięcie ich z wykorzystaniem dużej siły. Ściągacze posiadają dwa lub większą liczbę ramion, które zaciskają się na tylnej części łożyska, oraz trzpień – opiera się ona zwieńczeniu wału. (więcej…)

Narzędzia pneumatyczne – czym są i do czego służą?

klucz udarowy 300x149 - Narzędzia pneumatyczne – czym są i do czego służą?Współcześnie jesteśmy tak bardzo przyzwyczajeni do udogodnień, ze trudno nam wyobrazić sobie ręczne wykonywanie otworów, szlifowanie czy cięcie elementów metalowych. Zazwyczaj korzystamy z różnego typu narzędzi, aby wykonać taką pracę. Istnieją różne typy narzędzi, które pozwalają na efektywną pracę. Należą do nich: elektronarzędzia i narzędzia pneumatyczne. (więcej…)

Manometry – pomiar ciśnienia

Fotolia 78271880 Subscription Monthly M 300x200 - Manometry – pomiar ciśnienia

Jednym z podstawowych parametrów, które określają termodynamiczny stan ciała jest ciśnienie. Jego pomiar jest składowym prawie wszystkich pomiarów występujących w praktyce inżynierskiej. Przyrządem, którym mierzy się ciśnienie jest manometr. (więcej…)

Wiertarki hydrauliczne i pneumatyczne

gornicza wiertarka hydrauliczna 300x149 - Wiertarki hydrauliczne i pneumatyczneWiertarki to urządzenia do wiercenia, rozwiercania, pogłębiania okrągłych otworów za pomocą wiertła. Jest jedno z podstawowych elektronarzędzi, które znajduje swoje miejsce w domowych skrzynkach narzędziowych oraz profesjonalnych warsztatach.  Proste wiertarki ręczne były używane już około 4 tys. Lat p.n.e.! Współczesne wiertarki elektryczne wykorzystywane są z jako jednostka napędowa jest popularnym elektronarzędziem.  (więcej…)

Pompy zanurzeniowe i ich działanie

seria rch 300x149 - Pompy zanurzeniowe i ich działaniePompy to maszyny, które mają bardzo szerokie zastosowanie  w różnych dziedzinach przemysłu i gospodarki. Mają one długą i bogatą historię, ponieważ znane były już w starożytności. Przeznaczeniem pomp jest transportowanie cieczy z niższego poziomu na wyższy lub z obszaru o niższym ciśnieniu na obszar o wyższym ciśnieniu. Organami roboczymi przy pomocy których ciecz się przekazywana mogą być: wirnik, tłok lub membrana. (więcej…)

Jak wybrać najlepszą piłę taśmową

pily tasmowe2 300x149 - Jak wybrać najlepszą piłę taśmowąPiły taśmowe to niezwykle praktyczne urządzenia, bez których nie obejdą się ani rzemieślnicy, ani hobbiści. Takie urządzenie pozwala na szybką i estetyczną obróbkę drewna, metalu, a także niektórych tworzyw sztucznych. Nim zakupimy piłę, należy zastanowić jak będziemy ją wykorzystywać. Mimo swojej prostoty urządzenia te są dość różnorodne. Wybór nieodpowiedniego nie pozwoli uzyskać oczekiwanego przez nas efektu cięcia. Ponadto trzeba ustalić z jakimi materiałami  będziemy pracowali i z jaką częstotliwością. W związku z tym trzeba zastanowić się, jak wytrzymała powinna  być piła. (więcej…)

Działanie i wykorzystanie kluczy udarowych

ATP 1040 300x149 - Działanie i wykorzystanie kluczy udarowychKlucze udarowe znajdują zastosowanie zarówno w profesjonalnych warsztatach samochodowych, jak i w użyciu domowym. Na rynku znaleźć można dwa typy tego rodzaju narzędzi. Należą do nich klucze udarowe pneumatyczne i elektryczne. Różnicą między tymi dwoma rodzajami jest sposób zasilania. Klucz pneumatyczny współpracuje ze sprężarką powietrza, stanowiącą jego źródło energii. (więcej…)

Zastosowanie cylindrów hydraulicznych

cylindry hydrauliczne ndac 300x149 - Zastosowanie cylindrów hydraulicznychCylindry hydrauliczne, znane również jako siłowniki, pełnią bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu wielu maszyn budowlanych i przemysłowych, do których zaliczyć można między innymi koparki, walcarki, a nawet windy osobowe i towarowe. Cylinder hydrauliczny jest rodzajem urządzenia, które zmienia energię cieczy w energię mechaniczną. (więcej…)

Blog firmy Mechanizacja

witamy 300x200 - Blog firmy Mechanizacja

Witamy na naszym blogu. Stworzyliśmy go w celu przybliżenia naszej oferty. Będziemy tu cyklicznie publikować artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi. (więcej…)